DS-2TD2136-15/V1
Hikvision DS-2TD2136-15/V1 Thermal Network Bullet Camera
- High sensitivity sensor with 384 x 288 resolution
- NETD is less than 40 mk (@25° C, F#=1.0)
- Supports contrast adjustment
- Leading thermal image processing technology: Adaptive AGC, DDE, 3D DNR
- Up to 15 palettes of adjustable color
- Reliable temperature-anomaly alarm
- An advanced fire detection algorithm
- Description
- Attachment
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Hikvision DS-2TD2136-15-V1 Thermal Network Outdoor Bullet Camera, 15mm Lens Built
Hikvision DeepInView Thermal Network Bullet Camera, 15mm lens, 640 x 512 resolution, built-in GPU, high precision VCA detection & real-time alarm, shutter adjustment in various modes, 3D DNR, behavior analysis function based on deep learning algorithm: Line Crossing, Intrusion, Region Entrance & Exit, IP66, 24 VAC± 25%, 12 VDC± 20%.The pre-alarm system helps discover unexpected events immediately and offers protection from property loss.
Smart Function (Thermal Imaging)
• Reliable temperature exception alarm function
• Advanced fire detection algorithm
Thermal Imaging Module Function
• 384 × 288 resolution sensor, high sensitivity sensor, support contrast adjustment
• Shutter adjustment in various modes
• 3D DNR, 15 palettes of color adjustable, image detail enhancement
Additional information
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 8 × 7 in |