OPC-WP-SBL15PC
LEDVON OPC-WP-SBL15PC Black Solar LED Lamp Motion Sensor And Weather-Resistant, IP65 Design.
- Li-ion battery 900mAH
- Voltage 3.7V
- LED power 1.5W, 5000K to 5500K.
- Night sensor 10Lux Auto identify day or night
- PIR (Motion) detection angle and distance 120°, 10ft (3.05 m).
- 30s Delay time.
- 21-23LM
- Black Color
- Description
- Attachment
- Additional information
- Reviews (0)
Description
The Black LEDVON OPC-WP-SBL15PC light is a revolutionary lighting system that offers a sustainable and eco-friendly solution for illuminating outdoor spaces. A solar panel converts the sun’s energy into electricity, which then charges a battery that powers a 1.5W LED light. This makes it a cost-effective and convenient option for outdoor lighting.
Additional information
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6 × 8 in |